Projekt Brasserie Maximilian boří stereotypy a mýty o hotelových restauracích jako neosobních a předražených prostorech s nudnou gastronomií. Dokážeme Vám, že i v hotelové restauraci můžete najít kreativní kuchyni se skvělým servisem za rozumnou cenu, do které má smysl se vracet.

Řídíme se heslem „místní produkty — světová chuť“ a propojujeme naše oblíbené cestování s vybranými českými dodavateli, u nichž jsme si kromě kvality jisti i etikou, s jakou přistupují ke svému produktu. K jejich poctivé práci pak přidáme naše umění a pohostinnost. Pohostinnost ve svém pravém slova smyslu a v té nejčistší podobě je koneckonců naší hlavní misí a zákazníkům, kteří do nás vloží svoji důvěru, zprostředkujeme zážitek pro všechny smysly.

Scott van Wagenen

Za konceptem Brasserie Maximilian stojí Newyorčan Scott van Wagenen. Pro Scotta neexistuje jeden správný směr, naopak využívá celou řadu pojetí gastronomie, které stojí za to otisknout jak do menu, tak do přístupu k hostům. New York ale zůstává jeho zásadní inspirací, která se odráží nejen v menu, ale i v celém týmu.

Scott se v České republice proslavil především díky restauracím Blackdog, které vybudoval z malého stánku s hamburgery v Berouně. Málokdo už ale ví, že Scott díky své vášni pro cestování a vaření zdokonaloval své kulinářské umění i v Peru, Vietnamu, Libanonu či Mexiku. Tyto zkušenosti pak přinesl na pražskou gastronomickou scénu.

  • o nás

Nadčasový interiér Brasserie Maximilian vytvořilo známé londýnské studio Conran and Partners, které se při jeho tvorbě nechalo inspirovat bohatou uměleckou historií Prahy.

Při realizaci spolupracovalo nejen se světovými značkami, jako Konsepti či Vitra, ale také s českými výrobci – autorem impozantní světelné instalace je české designové studio Sans Souci.

Věříme, že se u nás budete cítit výjimečně.


K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies.