Gastronomie

 

Cíl konceptu Brasserie Maximilian je prostý, avšak cesta k němu je dlouhá. Týdny jsme strávili výběrem kvalitních dodavatelů, kteří respektují přírodu. Ochutnáváme a neustále nakupujeme nová vína. Dlouhé hodiny skládáme a zkoušíme menu. Řešíme detaily interiéru a po večerech posloucháme hudbu, která by dokreslila atmosféru. To vše s jedním cílem, abyste se u nás zkrátka cítili dobře.

Gastronomie prošla za poslední dekády neuvěřitelným vývojem. Restauratéři a šéfkuchaři se předhánějí v kreativitě, exotických surovinách, nových postupech a snaze zákazníky šokovat, překvapit. Mnohdy ale cestou zapomínají na to nejdůležitější. Smysl pohostinství se nemění. Proto pokud od nás budete odcházet s příjemným pocitem, budeme šťastní.

 

Suroviny

 

Pracujeme se surovinami, které vyrostly s respektem k přírodě. Hledáme dodavatele, kteří preferují kvalitu před kvantitou. Klíčovým faktorem pro nás je vzdálenost, kterou musí surovina urazit, než se dostane k nám. Věříme, že klíčem k udržitelné gastronomii jsou právě kvalitní, lokální suroviny.

 

Venkovní posezení

 

Využijte našeho venkovního posezení. K dispozici Vám je útulná zahrádka ve vnitrobloku otevřená během snídaní a obědů. Stačí pár kroků a ruch velkoměsta zmizí. Pokud preferujete ruch ulice a výhled na kostel sv. Haštala, využijte posezení přímo před naší Brasserií.

 

Interiér

 

Interiér Brasserie Maximilian vytvořilo známé londýnské studio Conran and Partners, které se při jeho tvorbě nechalo inspirovat bohatou uměleckou historií Prahy.

 

Při realizaci spolupracovalo nejen se světovými značkami, jako Konsepti či Vitra, ale také s českými výrobci – autorem impozantní světelné instalace je české designové studio Sans Souci.

 

  • o nás

Lokalita

 

Brasserie Maximilian se nachází v samém srdci historické Prahy na Haštalském náměstí několik minut chůze od Staroměstského náměstí, avšak ve velmi klidné lokalitě. Zajímavostí je, že sousední kostel sv. Haštala si údajně vypůjčil Jaroslav Foglar pro příběhy Rychlých šípů. Tuto teorii podporuje i sousední ulice Ve Stínadlech.